Miejsca na wakacje gdzie warto pojechać?

Plaże

Plaże Tajlandii są znane na całym świecie ze swojego uroku. Czysty i jasny piasek jest początkiem dla otchłani lazurowej wody. Dodatkowo plaże ozdobione są zastępami wysp i wysepek unoszących się nieco dalej od plaży. To zapierające dech w piersiach majestatyczne skały swoim kształtem przypominające maczugi. Ich obecność nadaje tajlandzkim plażom bajkowego widoku. Przyjezdni turyści często przecierają oczy ze zdumienia. Ciepły klimat i mnóstwo słońca pozwalają na godzinne kąpiele w czystej i ciepłej wodzie. Na dodatek takich miejsc jest w Tajlandii tak dużo, że nie można się zdecydować. Trudno uwierzyć w rzeczywistość, która przedstawia takie obrazy jakie znamy tylko z tapet naszych komputerów.
Niebywały urok dzikiej plaży w cieniu ogromnych skalnych potworów to rzeczywiście wystarczająca atrakcja aby turyści przybywali w te strony jak pszczoły do miodu. Ale okazuje się że jeśli ktoś zajrzy pod wodę to nastrojowi oszołomienia nie będzie końca. Niebiański widok tajskiej rafy koralowej to niesamowite przeżycie. Niewyobrażalne piękno cudownych form wzbudza w człowieku nastrój euforii. Szczęśliwi obserwatorzy raf koralowych zapominają o całym świecie i wszystkich problemach. To jedno z najbardziej preferowanych zajęć. Podczas gdy na plaży czasem może być tłoczno od ciągle przybywających podróżnych, to pod wodą panuje niewyobrażalna cisza a jedynymi gośćmi którzy przemykają się wokół są ławice kolorowych ryb.
Nauka nurkowania jest bardzo prosta i zdecydowanie dla każdego. Niespotykany przepych kolorów wszelakich form życia hipnotyzuje ludzki umysł a przedziwne kształty oceanicznej fauny wprawiają niekiedy w osłupienie. Nurkowie ze zdumieniem obserwują setki przepływających wokół tropikalnych ryb. Czasami wchodząc do sklepu zoologicznego widać rybki akwariowe, które już potrafią zachwycić swoim pięknem. Wyobraź sobie jak wspaniale musi czuć się człowiek wokół którego pływa mnóstwo takich rybek i często są one wielkości ludzkiej głowy, albo nawet większe. Podwodny świat zdecydowanie różni się od tego który znamy na co dzień. Wielu naukowców uważa, że ludzie więcej wiedzą o kosmosie niż o oceanach na naszej Ziemi. Warto więc przekonać się czy mają rację i odwiedzić niezwykłe podwodne kolonie ciągnące się kilometrami. Obserwacja rafy koralowej to bardzo uzależniające zajęcie. Pozwala wyjątkowo się wyciszyć i w pełni skupić się na podziwianiu podwodnego piękna.
Chciałbyś wybrać się na wczasy ze swoją rodziną, jednak masz problem z wybraniem miejsca, w którym dzieci nie będą narzekały na nudę i dotarcie do którego będzie na tyle krótkie i komfortowe, że nie odbierze ci już ochoty do dalszego wypoczynku? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Postaw na wakacje na Mazurach z dziećmi, a twój problem sam się rozwiąże. Kraina Tysiąca Jezior potrafi nieźle zaskoczyć turystę - szczególnie tego, który z jakichś powodów jeszcze nigdy jej nie odwiedził lub był tylko w najpopularniejszych (a zarazem najbardziej zatłoczonych - jak Mikołajki - i mających mało wspólnego z wakacjami na łonie natury) miejscowościach. Obierz kurs na Mazury jeszcze w tym sezonie.